SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkopp 10603403
nr 1060 3403
Supkopp
silver, 1700-tal, otydliga stämplar, höjd: 4 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 oktober 2016
kl 20:33:30
1/10 20:53:56
300 kr
3/10 20:28:30
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver